На цьому тижні подивилися пригодницький дитячий фільм-казку "Сьомий перстень чаклунки".

В дитинстві я його не бачила, бо у 1999 році, коли він вийшов на екран, кіно для дітей мене вже мало цікавило. А от тепер з дитиною надолужую.

                                          

Фільм сподобався. Мабуть перший дитячий фільм, в якому головні герої на екрані з'явилися в національному українському вбранні і дитина зразу помітила, що цей фільм знімали в Україні. Вона часто питає, в якій країні відзнято фільми і якою мовою. І, на жаль, не так часто можна сказати, що фільм створили в Україні та ще і українською мовою.

Сама історія сподобалась і я поцікавилася, хто її творці. Сценарій створив Денис Тесленко, той самий, який написав сценарій до "Роксолани". Режисер - Борис Костянтинович Небієрідзе, який знімав "Роксолану" і фільм мого дитинства - "Іванко і цар-Поганець".
 

Казка цікава. Суміш чарів і пригод.

Коли ми почали дивитися фільм, я не помітила рік його виробництва і здивувалася, як радянська цензура пропустила деякі сцени. Наприклад, коли правителі різних країн, зачаровані царем-злодієм, приходять до нього і просять взяти їх і їхні країни під його опіку зі словами:

"О, могутній Карпісе, прими мене і моє царство під свою наймогутнішу руку. А я і мій народ будемо служити тобі вічно і нема у нас інших бажань."

І кожен з них по черзі повторює ці слова і його народ за спиною правителя повторює останні слова, як зачарований.

Потім, коли я подивилась на рік виробництва, все встало на свої міста.

 

Цікаво, що чарам Карпіса за сценарієм не піддалися плем'я орлів, провідника яких зіграв Нодар Мгалоблішвілі, і людський рід в гуцульському вбранні. Зрадника в людському племені одягли в лахмітя безнаціональності, а щодо зрадника серед орлів пролунала фраза: "Не чіпайте його, він не зможе полетіти. Того, хто зрадив свій народ, крила не тримають." і цей зрадник, дійсно, розбився, бо не зміг злетіти.  

 

Звісно, що разом плем'я орлів і рід людей подолали могутнього Карпіса і царство його пало і зникло. Відчувається, що режисер Борис Небієрідзе і сценаріст Денис Тесленко бажали донесли до нас ідею україно-грузинської перемоги у боротьбі проти тюрми народів. Сподіваюся, що створена ними казка здійсниться і за нашого земного життя.

 

"Сьомий перстень чаклунки"

https://s19.postimg.org/4ow37ybpf/image
https://s19.postimg.org/nxokk86gz/1481754738148480512
https://s19.postimg.org/8axb6usoz/14817546571488433
https://s19.postimg.org/5je1g8u6b/1481754836144565824
www.000webhost.com